چرا آموزش می تواند ستون اصلی یک شرکت باشد

در آموزش و ایمنی ما کاملا اعتقاد داریم که آموزش هزینه نیست بلکه یک سرمایه‌گذاری است. یک مکالمه بسیار معروف وجود دارد که اهمیت سرمایه‌گذاری بر روی کارکنان را برجسته می‌نماید که عبارت است از:

شخص الف می‌پرسد: چرا ما برای آموزش کارکنان‌مان هزینه کنیم و آنها سازمان را ترک کنند؟

شخص ب در جواب می‌گوید: چرا باید این کار را انجام ندهیم و آنها در سازمان بمانند؟

 10 دلیل که چرا آموزش کارمندان اهمیت دارد

در اینجا ما ۱۰ دلیل را بیان می‌کنیم که آموزش کارکنان یک بخش حیاتی موفقیت در کسب‌وکار سازمان است که عبارت است از:

۱٫ ابتدا ایمنی، زیرا که آموزش درست و مناسب می‌تواند کارکنان را مطمئن سازد که از ابزار به درستی استفاده می‌کنند و از شیوه‌های درست بهداشت، ایمنی، محیط (HSE) در محیط کار بهره‌مند می‌شوند.

۲٫ آموزش درست می‌تواند به کارکنان دانش و مهارت‌های ضروری را ارائه کند تا با بهترین توانایی خود کار را انجام دهند و باعث افزایش بهره‌وری وکیفیت در کار گردند.

۳٫ از آنجایی که آموزش، روش‌های انجام کار یا قوانین و سایر چیزها به طور مرتب در محیط کار تغییر می‌کنند آموزش منظم کارکنان به این معناست که کسب و کارتان و کارکنان‌تان چه در زمان حال و چه در آینده چیزی را از دست نمی‌دهند و در بهترین شرایط به کار ادامه می‌دهند.

۴٫ عامل محرکه در تعهدکارکنان بحث آموزش و توسعه است که باعث بهبود عملکرد کارکنان، افزایش نگهداری کارکنان و کمک به حفظ کارکنان برجسته در سازمان.

 10 دلیل که چرا آموزش کارمندان اهمیت دارد

۵٫ آموزش و توسعه باعث می‌شود تا کارکنان توانایی‌های بیشتری را کسب کنند به این معنا که آن‌ها می‌توانند مسئولیت بیشتری را بپذیرند و در مراحل پیشرفت شغلی موجب حمایت از آن‌ها می‌گردد.

۶٫ کارکنان با سطح بالای توانایی می‌تواند به سازمان کمک کند تا باعث افزایش رضایت مشتریان و افزایش شهرت در بازار و همچنین حفظ مشتریان و جذب مشتریان بیشتر شوند.

۷٫ علاوه بر آموزش‌های خارجی، آموزش‌های داخلی یک راه ویژه است برای به بهترین عملکرد را در سازمان به اشتراک بگذاریم که باعث رشد کارهای مشارکتی و تقویت روابط داخلی سازمان می‌گردد.

۸٫ برخی از وظایف شغلی نیازمند آموزش‌های خاصی می‌باشد و نیازمند گواهینامه صلاحیت می‌باشد مثل گواهینامه رانندگی با ماشین‌های سنگین، که این نوع از آموزش به این معناست که کارکنان‌تان دارای مهارت درست برای انجام کار به صورت اثربخش و قانونی هستند.

 10 دلیل که چرا آموزش کارمندان اهمیت دارد

۹٫ آموزش نه تنها می‌تواند باعث شود که کارکنان خود را حفظ کنید بلکه با وجود کارفرمایی که تعهد به توسعه کارکنان خود را نشان دهد، باعث جذابیت بیشتر سازمان شده و همچنین موجب جذب و استخدام افراد بااستعداد در سازمان خواهد شد.

۱۰٫ آموزش کارکنان در مقابل سازمان‌های رقیب می‌تواند یک مزیت رقابتی ایجاد کند. تنها کاری که شما می‌توانید بهتر از رقیبان‌تان انجام دهید این است که کارکنان‌تان بهتر از دیگران باشند و در نهایت آموزش یک مسیر مستقیم برای موفقیت در این راه است.

 10 دلیل که چرا آموزش کارمندان اهمیت دارد

در نتیجه یک سازمان موفق سازمانی است که کارمندانی با فکر و اندیشه و اهداف مشترک پرورش یافته داشته باشند و تلاش و کار گروهی باعث پیشرفت سازمان گردند، با توجه به موارد فوق آموزش و توسعه کارکنان مزایای بسیاری برای کارکنان و مشتریان سازمان و بهبود کسب‌وکار دارد.

دیدگاه خود را بنویسید

رایانامه شما منتشر نخواهد شد. لطفا فیلد های ضروری را پر کنید.