ترفند بازاریابی

برای موفقیت در عرصه بازاریابی شما نیاز به استفاده از تکنیک های خاص این رشته و تجربه دیگران دارید. بازاریابی پدیده ای نو در دنیا نبوده و همه صنایع تجربه های زیادی را در آن داشته اند.

از این رو تکنیک های این رشته نیز در صنایع مختلف با عنوان ترفند بازاریابی در جهان توسعه یافته اند که با کمی خلاقیت می توانید آنها را به بهترین شکل برای شرکت و سازمان خود نیز پیاده سازی کنید. در این مقاله با برخی از کاربردی ترین انواع ترفند بازاریابی آشنا خواهیم شد که استفاده از آنها می تواند قدرت فروش شرکت شما را چند برابر نماید.

 

  • از ابزارهای مختلف استفاده کنید.

برای موفقیت در بازاریابی نباید خود را محدود به یک روش و یک ابزار نمایید. در حال حاضر ابزارهای بسیار زیادی برای ارتقائ بازاریابی وجود دارد. ابزارهای دیجیتال، فناوری های نو و بسیاری از ابزارها در عین ناباوری می توانند یک مزیت فوق العاده بزرگ برای شرکت شما محسوب شوند. از این رو همیشه سعی کنید تنوع در ابزارهای بازاریابی را به عنوان یک ترفند بازاریابی در کنار کسب و کار خود داشته باشید.

 

  • سایت اینترنتی و شبکه های مجازی

خیلی راحت می توانیم ادعا کنیم که در چند سال اینده هر شرکتی که از خدمات سایت اینترنتی و شبکه های مجازی استفاده نکرده باشد محکوم به شکست خواهد بود. میزان فروش شرکت های فعال در این عرصه ها به مراتب بیشتر از شرکت هایی است که هنوز وارد این چرخه نشده اند.

داشتن یک سایت اینترنتی خوب و فعال حتی می تواند تضمین کننده موفقیت در هر کسب و کاری باشد. اینترنت این ابزار قدرتمند در جهان هم باعث نزول و افول است و هم رونق و پیشرفت را رقم می زند. اگر چرخی در صنایع مختل بزنید متوجه خواهید شد که این شرکت ها برای حضور در صفحه های اول جستجوی گوگل چه هزینه های زیادی می پردازند.

البته آنها چندین برابر این هزینه را کسب کرده و تجربه شیرینی آنها باعث می شود تا هرگز برای چنین هزینه هایی ناراحت نباشند.

 

  • تبلیغات

تبلیغات در دنیای امروز معانی بسیار وسیعی پیدا کرده است. برخلاف گذشته که از تبلیغات تنها معنی تبلیغات محیطی و تلویزیونی آن یاد می شد، در حال حاضر تبلیغات بسیار گسترده شده و تکنیک های زیادی برای آن گسترش یافته است.

تبلیغات در اینترنت و شبکه های مجازی امروزه حتی قدرت بیشتری از تبلیغات تلویزیونی نیز دارند. شاید خیلی بیراه نباشد اگر تبلیغات را به عنوان قوی ترین ترفند بازاریابی بدانیم. شما برای هزینه در امر تبلیغات باید برنامه درست و مدونی داشته باشید. افزایش هزینه در تبلیغات سودهای بیشتری را روانه کسب و کار شما خواهد کرد.

 

  • استفاده از خدمات مشاوره

مربی داشتن در هر عرصه ای می تواند ضامن موفقیت سیستم کاری شما باشد. فارغ از اینکه در سیستم خود از یک تیم بازاریابی خوب بهره می برید و شما رضایت کافی از کار آنها دارید، هیچ گاه مشورت با مدیران موفق، افراد با تجربه و بازاریابان قدیمی تجارت خود را نادیده نگیرید. مشاوره های یک مربی حتی فراتر از قدرت تخصص فردی می تواند راه را برای شما روشن تر نماید.

 

  • بازاریابی محتوا

احتمالا با این ترفند بازاریابی کم و پیش آشنا باشید. بازاریابی محتوا در حال حاضر از قوی ترین روش های بازاریابی برای همه کسب و کارها می باشد. استفاده از آن هیچ محدودیتی نداشته و همه می توانند از آن بهره ببرند. داشتن یک محتوای قدرتمند در اینترنت می تواند شما را به عنوان برند اول صنعت خود قلمداد کند.

محتوا پادشاه است. برای پادشاهی در قلمرو خود باید از قدرت های این ترفند بازاریابی بهره ببرید. محتوا نویسی قدرتی را برای شما به ارمغان خواهد آورد که پرهزینه ترین تبلیغات نمی توانند مانند آن را ایجاد نمایند.

 

  • افزایش نرخ تبدیل فروش

استفاده از تکنیک ها و روش های بازاریابی در جای خود از اهمیت زیادی برخوردار است. اما شما نباید خود ارمحدود به استفاده از تکنیک های بی شمار نموده و از نرخ تبدیل آنها به هدف و فروش باز بمانید. در واقع هر فرایندی در امر بازاریابی برای فروش بیشتر صورت می پذیرد.

از این رو در کنار استفاده از ابزارهای بازاریابی نرخ تبدیل آنها به هدف را نیز مورد ارزیابی قرار داده و سرعت رشد کسب و کار خود را در هر مرحله اندازه گیری کنید. با این ترفند بازاریابی شما می توانید قدرت سیستم خود را بررسی کرده و به دنبال راهکارهایی برای تقویت آن باشید.

 

  • متعهد بودن به مشتری

متعهد بودن به مشتری از جمله موثرترین انواع ترفند بازاریابی است. ایجاد تعهد کاری به خریدار باعث خواهد شد که وی برای خریدهای بیشتر به سمت شما باز گردد و البته اطرافیان و نزدیکان خود را نیز به سمت شرکت شما سوق دهد.

متعهد شدن به مشتری می تواند مانند یک تبلیغات ویروسی هر روز و هر روز برای شما مشتری جمع کند. برای چنین تبلیغی شما نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای نخواهید داشت.

 

  • تبلیغات خلاقانه

نمی توانیم از ترفند بازاریابی صحبت کنیم و تأثیر تبلیغات خلاقانه را در آن کتمان نماییم. در حال حاضر اکتفا کردن به تبلیغات محتوایی متنی نمی تواند زمینه ساز شرد شرکت شما در امر بازاریابی باشد.

برای این کار باید کمی خلاقانه تر رفتار کنید. تولید یک انیمیشن طنز آمیز برای تبلیغات و یا استفاده از محتواهایی مانند اینفوگرافیک می تواند خلاقیت جالبی برای تبلیغات برای شرکت شما باشد.

 

  • مسابقه و جایزه

مسابقه و جایزه یکی از انواع جذاب ترفند بازاریابی است. این تکنیک علاوه بر افزایش مخاطبین شما به مرور کسب و کار شما را نیز به افراد بیشتری معرفی نموده و شما را به عنوان یک فرد موفق در جامعه و بازار معرفی خواهد کرد. مسابقه و طرح جایزه با هزینه های معقول می تواند سیستم فروش محصولات شما را متحول سازد. بزرگترین شرکت ها و کسب و کارها نیز از این ترفند برای رونق فروش محصولات خود استفاده می نمایند. قدرت این ابزار را به هیچ وجه نادیده نگیرید و آن را از سیستم بازاریابی خود حذف نکنید. به یاد داشته باشید که همیشه افراد زیادی برای کسب جایزه به سمت شما خواهند آمد. البته جایزه های درخوری هم در نظر بگیرید.

دیدگاه خود را بنویسید

رایانامه شما منتشر نخواهد شد. لطفا فیلد های ضروری را پر کنید.