شش راهکار بهبود استراتژی های بازاریابی از برایان تریسی برای افزایش مشاوره مدیریت، بازاریابی و تبلیغات موثر مدیریت بازاریابی مدیریت مشاوره مدیریت و بازاریابی مشتری می باشد.

تکنیک افزایش مشاوره مدیریت

افزایش مشاوره مدیریت نظر به نقش حیاتی و تعیین کننده آشنایی با تکنیک های مشاوره مدیریت در دستیابی به سودآوری مطلوب و ایده آل، به ۲۱ روش کاربردی برای افزایش مشاوره مدیریت اشاره می کنیم. بدیهی است اجرای دقیق و همه جانبه این نکات، سهم قابل توجهی در رشد، رونق و بالندگی کسب و کار شما خواهد داشت.

 1. افزایش مشاوره مدیریت با مشتریان سابق خود که نسبت به آنها شناخت دارید و توانسته اید اطمینان نسبی آنها را جلب کنید، به صورت تلفنی یا حضوری در تماس باشید و علاوه بر اینکه برای برطرف نمودن نقاط ضعف و کمی و کاستی های گذشته تلاش می کنید، سعی کنید اطمینان آنها را بیش از پیش جلب و صمیمیت دوطرفه بین خودتان و آن ها را تقویت کنید.
 2. افزایش مشاوره مدیریت همواره ابزارهای تبلیغاتی خود را از لحاظ کارآیی و بازدهی ارزیابی کنید و مواردی را که نتیجه بخش نیستند حذف کنید و از سوی دیگر، ابزار های کارآمد و مؤثر را به روز رسانی و تقویت کنید. استفاده از ابزارهای نتیجه بخش، مساوی است با صرفه جویی در سرمایه ها و رشد درآمد و سودآوری.
 3. افزایش مشاوره مدیریت برای مشتریان تان تخفیف ویژهء مدت دار و محدود در نظر بگیرید. سعی کنید با استفاده از تخفیفها و پیشنهادات گیرا، آنها را به خرید بیشتر ترغیب کنید. برای مشتریانی که خرید بالاتری انجام می دهند، امتیازات ویژه ای در نظر بگیرید.
 4. افزایش مشاوره مدیریت به بازارهای فعلی تان بسنده نکنید. هر روز در مورد بازارها و مشتریان جدید تحقیق و آنها را شناسایی کنید. با استفاده از ابزارهای مناسب و کاربردی، محصولاتتان را به آنها معرفی و به خرید قطعی ترغیب شان کنید.
 5. فزایش مشاوره مدیریت به عملکرد روزمره و یکنواخت تیم مشاوره مدیریت تان قانع نباشید. وضعیت بازار، هر لحظه در حال تغییر و تحول است. توصیه می کنیم تیم مشاوره مدیریتتان را با این تحولات همسو و هماهنگ کنید. برای این منظور بهتر است هفته ای یک تا دو جلسه با تیم مشاوره مدیریت تان دیدار داشته باشید و ابعاد مختلف تحولات بازار و اقداماتی که باید در این جهت انجام دهید تجزیه و تحلیل کنید.
 6. افزایش مشاوره مدیریت اگر مشتری هایتان کمتر می شوند یا خرید کمتری انجام می دهند، این یک زنگ خطر برای شماست! باید در اسرع وقت نسبت به عیب یابیِ محصولات یا فرآیند مشاوره مدیریت تان اقدام کنید و نقاط ضعف و اشکالات آن را برطرف کنید. سهل انگاری در این زمینه، به از دست دادن بخش عمده ای از مشتریان تان و در نتیجه افت شدید سود و درآمد کسب و کارتان منجر خواهد شد.
 7. افزایش مشاوره مدیریت بدون شناخت از نیازها و علایق مشتریان تان، نه در عرصهء بازاریابی و نه در عرصهء تبلیغات، راه به جایی نخواهید برد. ارتباطات خود را با مشتریان تان گسترش دهید و استحکام ببخشید و با شناخت بیشتر از آنها و نیازهایشان، امکان مشاوره مدیریت و سود بالاتر را فراهم کنید.
 8. افزایش مشاوره مدیریت همواره توجه داشته باشید که سرمایه گذاری با هزینه کردن متفاوت است. برای دستیابی به سود بیشتر، سنجیده و حرفه ای سرمایه گذاری کنید و با شناسایی هزینه های بی نتیجه، آن ها را حذف یا در جهت سودآوری بیشتر هدایت کنید.
 9. افزایش مشاوره مدیریت بدون فراگیری شیوه های نوین تبلیغاتی که متناسب با نوع محصول و کسب و کار شما باشند، دست به تبلیغات نزنید! تبلیغات، بدون بکارگیری راهکارهای حرفه ای، محکوم به شکست خواهد بود.
 10. افزایش مشاوره مدیریت اطلاعات مشتریان احتمالی و مشتریان بالقوهء خود را به صورت یک بانک اطلاعاتی منظم و سازماندهی شده درآورید و برای جذب و ترغیب هر یک به خرید قطعی، برنامه ای دقیق و هدفمند طراحی کنید. عملکرد پراکنده و سنجیده، سوددهی چندانی برایتان نخواهد داشت.
 11. افزایش مشاوره مدیریت فرمول پرداخت حقوق و پورسانت تیم مشاوره مدیریت تان را بر اساس شرایط مشاوره مدیریت به روز کنید تا تیم مشاوره مدیریتتان انگیزهء بیشتری برای مشاوره مدیریت بالاتر پیدا کند. در صورتی که با تیم مشاوره مدیریت تان هماهنگ باشید، در بلندمدت، مشاوره مدیریت سودآورتری را تجربه خواهید کرد.
 12. افزایش مشاوره مدیریت برای هر روز، هر هفته و هر ماه از فرآیند مشاوره مدیریت تان هدف مشخصی را تعیین و آن را با عدد بطور دقیق مشخص کنید و تمام تمهیدات و مقدمات لازم را برای تحقق این اهداف بسنجید و فراهم کنید. مشاوره مدیریت هدفمند، مشاوره مدیریتی سرشار از سود و بهره وری خواهد بود.
 13. افزایش مشاوره مدیریت خودتان و گروه تان را همواره از لحاظ دانش نوینِ مشاوره مدیریت و به ویژه روانشناسی مشاوره مدیریت به روز کنید و به ابزارهای مختلف مشاوره مدیریت حرفه ای مجهز کنید.
 14. افزایش مشاوره مدیریت اگر می خواهید تیم مشاوره مدیریت تان به بازدهی و کارایی مورد نظرتان نزدیک تر شوند، دغدغه های مالی آنها را برطرف کنید و به شکلی برنامه ریزی کنید که آن ها با حوصله و به دور از استرس و در شرایط مطلوب بتوانند مشاوره مدیریت داشته باشند.
 15. افزایش مشاوره مدیریت شما تنها نیستید! بسیاری از رقیبان شما سعی دارند با استفاده از نقاط ضعفی که شما به آنها بی توجه هستید، گوی سبقت را از شما بربایند. رقیبان خود را بشناسید! با نقاط قوت و ضعف خودتان هم روبرو شوید، آنها را بپذیرید و در جهت تقویت نقاط قوت و برطرف نمودن نقاط ضعفِ خود بکوشید. در مقابل، با شناسایی نقاط ضعف حریف میتوانید بهتر از همیشه از نقاط قوت خود برای پیروزی و موفقیت استفاده کنید.
 16. افزایش مشاوره مدیریت حتماً برای کارمندان مشاوره مدیریت، کارشناسان مشاوره مدیریت، مدیران مشاوره مدیریت و تمام کارکنانی که به هر نحو در فرآیند مشاوره مدیریت نقش دارند، پرداختِ بیشتر به صورت پِلکانی را در نظر بگیرید. به آن ها بطور دقیق بگویید که در مقابلِ چه مقدار مشاوره مدیریت، چه مقدار درآمد خواهند داشت. در مورد اعداد و ارقام حجمِ مشاوره مدیریت و میزانِ درآمد، به تیم مشاوره مدیریت تان بطور شفاف اطلاع رسانی کنید. این اقدامات در بلندمدت میتوانند نقش تعیین کننده ای در بهبود عملکرد پرسنل و افزایش مشاوره مدیریت داشته باشد.
 17. افزایش مشاوره مدیریت مراقب باشید خودتان و تیم مشاوره مدیریتتان درگیر مسائل حاشیه ای نشوید! تمرکز روی اهدافی که برای مشاوره مدیریتتان ترسیم و تعیین کرده اید، رمز موفقیت شما در دستیابی به سود کلان و ایده آل است.
 18. افزایش مشاوره مدیریت با استفاده از هدایا و اشانتیون های تشویق کننده و جذاب، انگیزهء خرید بیشتر را در مشتریان فعلی تان ایجاد کنید. البته مراقب باشید که این روش، جایگزین کیفیت محصولاتتان نشود، زیرا محصولات بی کیفیت، حتی با بهترین جوایز و اشانتیون ها هم مشاوره مدیریت قابل توجهی نخواهند داشت.
 19. افزایش مشاوره مدیریت چنانچه مدت هاست از شیوه ها و تکنیکهای مشاوره مدیریت قدیمی استفاده می کنید و از حجم مشاوره مدیریتتان راضی نیستید، در اسرع وقت روش های منسوخ و ناکارآمد را شناسایی کنید و کنار بگذارید و روش های اصولی و مناسب با وضعیت بازار را جایگزین کنید.
 20. افزایش مشاوره مدیریت در دسترس باشید! یکی از اشتباهات بسیاری از مدیران مشاوره مدیریت این است که تصور میکنند باید کمیاب و دور از دسترس باشند تا نزد مشتری ارزش و اعتبار کسب کنند. برعکس! مشتریان نیاز به تأمین کننده ای دارند که در دسترس بوده و در وقت و موقعیت مناسب بتواند نیازهای آنها را تأمین کند و محصولاتش را در حداقل زمان ممکن با بهترین کیفیت در اختیارشان قرار دهد.
 21. افزایش مشاوره مدیریت کار مشتری را راه بیندازید! موانع درون سازمانی مانند کاغذبازی و به اصطلاح دوره چرخاندنِ مشتریان، نتیجه ای جز دل زدگی و شکل گیری افکار منفی و بدبینانه در ذهن مشتری و بی اعتماد شدن او ندارد. امروزه، موفق کسی است که بهتر، سریعتر و مؤثرتر از دیگران خدمات رسانی کند.

هر یک از شش راهکار بهبود استراتژی های بازاریابی از برایان تریسی ، به ظاهر ساده، اما در عمل بسیار پیچیده و مستلزم برنامه ریزی و مدیریت دقیق زمان، هزینه و نیروی انسانی است. بنابراین بر اساس نقاط قوت و نقاط ضعف و متناسب با شرایط کسب و کارتان راهکارهای مناسبی را برگزینید و زیر نظر کارشناسان متخصص، آنها را تا مرحلهء نتیجه گیری قطعی پیش ببرید. امیدواریم همواره مشاوره مدیریتی بالا و سودمند را تجربه کنید و هر روز با دستاوردهایی جدید، در مسیر پیشرفت حرکت کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

رایانامه شما منتشر نخواهد شد. لطفا فیلد های ضروری را پر کنید.